(044) 228-36-59   (098) 668-33-68
(099) 62-00-293   (093) 918-29-16
Україна, Київ, вул. Чигоріна 61, к. 1

Таджицька мова

  • письмовий, усний, нотаріально завірений переклад на таджицьку мову, переклад з таджицької мови;
  • переклад на таджицьку мову, переклад з таджицької мови дипломів, свідоцтв, прав, атестатів, довіреностей, трудових книжок;
  • переклад на таджицьку мову, переклад з таджицької мови установчих документів, технічних документів (креслень, інструкцій, посібників);
  • переклад на таджицьку мову, переклад з таджицької мови медичних документів (висновків, історій хвороби, довідок, фармацевтичних текстів);
  • переклад бізнес-планів, маркетингових досліджень, контрактів і договорів, бухгалтерської та фінансової звітності, економічних статей і літератури.
Звертайтесь, ми завжди до Ваших послуг!

Багатьом із нас здається, що таджицька мова звучить саме так, як це показують герої деякого комедійного ситкому. Мусимо вас розчарувати: це не так! Схоже, але не так J .

Отже, давайте дізнаємося кілька невидуманих фактів про цю мову і народ, що нею спілкується. Таджицька мова належить до групи іранських, є одним із літературних стандартів перської мови, а тому, для вуха пересічного українця є абсолютно незрозумілою. І не дивно, адже витоки свої вона бере аж у 9 ст. з перської мови.

Зараз таджики користуються кирилицею, запровадженою за часів СРСР, проте до того, користувалися як латиницею, так і перською абетками. Наразі фонетика включає 6 голосних та 24 приголосних літери, плюс 5 особливих літер, яких вимагає специфічна фонетика.

У таджицькій мові відсутні категорії роду і відмінків, а зв’язок між словами забезпечує ізафет (коли один іменник визначає інший)! А дієслово має багато аналітичних форм і сполучень. Таджицькою, за різними даними, розмовляє від 5 до 7 мільйонів людей, у таких країнах як: Таджикистан, Узбекистан, Киргизстан, Афганістан та частково в Ірані.

Не дивлячись на те, що за часи свого розвитку, таджицька мова зазнала чимало змін і набула запозичень, таджики бережуть свою ідентичність. Нещодавно, місцевими науковцями було запропоновано внести новітні слова до словника не запозиченими, а знайти для них еквівалент у рідній мові.

Хоча таджицька мова і має багато діалектів та відокремлень, усі, хто говорить мовами-вихідцями з фарсі – розуміють один одного.

Таджикистан – країна контрастів: неймовірно багата на корисні копалини, проте нерозвинена економічно, можливо, місцеве керівництво не може знайти спільної мови з інвесторами? Як би там не було, але багатою цю країну робить її природа, традиції та люди. У Таджикистані неймовірно багато цікавого. Ця, найменша в Середній Азії країна, зберігає свою прадавню культуру у національному вбранні, кухні, ремеслах, фермерстві та архітектурних пам’ятках ранніх осідлих кочових племен. Подорожуючи до Таджикистану, чи то у справах, чи у відпустку, обов’язково залиште час на знайомство з місцевими мешканцями, Паміром, та неймовірної краси гірськими озерами.

А все, що вам потрібно перекласти таджицькою, ми, бюро перекладів Дружба Народів, можемо зробити вже зараз. Звертайтесь!